Aktif Sayfa: Ana sayfa › Tüm Ürünler


Patlayan Mısır

Patlamış mısırı herhalde sevmeye yoktur. Özellikle sinemadaysanız vazgeçilmezdir. Ama zararlı olduğu ile ilgili de genel bir kanı vardır.
 • Açıklamalar

  Enerji 1600 kJ (380 kcal)

  Karbonhidrat

  78 g

  Yağ

  4 g

  Protein

  12 g

  Tiyamin (Vit. B1)

  0.2 mg (%15)

  Riboflavin (Vit. B2)

  0.3 mg (%20)

  Demir

  2.7 mg (%22)

  Bir su bardağı 8 grama denk gelir.
  Oranlar yetişkinler için alınması önerilen oranlardır.

  Meğer öyle değilmiş, hatta faydaları saymakla bitmiyor.
  Yağ ve tuz ile buluştuğu an patlıyor, sonra da afiyetle yeniyor. Üstelik çok sağlıklı. Yaşlanmaya karşı koruyor. Kalp damar sağlığını koruyor. Gribe karşı koruyor. Genç kalmayı sağlıyor.
  Araştırma Almanya’da yapıldı. Patlamış mısırın içindeki polifenoller, yani bitkisel antioksidanlar, meyve ve sebzelerden daha yüksek çıktı. Meyvelerin neredeyse yüzde 80′i su oranına sahip. Tabiki mısırdaki oran bundan çok daha fazla olacaktır.
  Patlamış mısır deyince akla hemen sinema geliyor. Çünkü sinemada mısır yemenin keyfi bir başka oluyor. Bu sebeple biletlerini alanlar sonrasında mısır almaya koşuyorlar. Patlamış mısırı evde televizyonun karşısında yemenin keyfi de bir başka.
  Patlamış mısır lifli olduğu için besleyici. Aynı zamanda da tok tutuyor. Faydaları saymakla bitmiyor ama yaparken çok dikkat edilmesi gerekiyor. her zaman çok yağlı ve tuzlu yeriz patlamış mısırı ama uzmanlar çok fazla yağdan ve tuzdan kaçın diyorlar.
  Patlamış mısır faydalı ancak abartmamak şartıyla. Tuz ve yağı fazla konulmadığında her akşam küçük bir kase yenebilir.

  Ürünlerimize Geri Dön